We wtorek, trzeciego grudnia 2019 roku, poranną porą, o godzinie 9.30, ruszyliśmy na wspaniałą wycieczkę do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Trasa zawiodła nas  do podwarszawskich Otrębus. Na miejscu uczestniczyliśmy w uroczystej gali połączonej z występem zespołu Mazowsze. W wydarzeniu tym, oprócz nas-osób z niepełnosprawnością, brali również udział Szanowni Powstańcy Warszawy. Zawsze chylę czoła przed nimi i szanuję Powstańców.,,Chapeau bas"-czapki z głów dla tych Państwa. Myślę,że zespół Mazowsze chcąc docenić wspomnianych bohaterów, wykonał trzy powstańcze piosenki. To był według mnie bardzo miły akcent tego dnia. W tym wydarzeniu braliśmy udział z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Tuż po zakończeniu wzruszającego występu, otrzymaliśmy zaproszenie na poczęstunek. Zostaliśmy ugoszczeni po staropolsku, ciepłą zupą i innymi przekąskami, chętni mogli również wypić kawę lub herbatę.
Odebraliśmy ponadto prezenty w ładnej, płóciennej torbie. Będziemy mogli słuchać w domu kolęd w wykonaniu zespołu Mazowsze, cieszyć się wspaniałym kalendarzem oraz zapoznać się z informacjami o zespole z lektury otrzymanej książeczki. Zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do Warszawy. Dla mnie wyjazd był bardzo ciekawy, wzruszający i na długo zostanie w mojej pamięci.